חינה תימנית

חוגגים חינה תימנית בקרוב? הגעתם למקום הנכון. אנו בללה סוזנה מתמחים בטקסי חינה לכל העדות ובפרט לחינה תימנית. יש ברשותנו את הבגדים המסורתיים במגוון מידות, את התכשיטים המיוחדים והתפאורה לחינה בדיוק לאירוע שלכם.

טקס חינה תימנית מאז ועד היום:

הפקת חינה תימנית היא אירוע משמח ומרגש במיוחד. טקס מריחת החינה על היד מסמל את הפרידה מהמשפחה וברכת שפע והצלחה לזוג הטרי בדרך החדשה. את טקס החינה התימנית חוגגים מאות שנים. בעבר הרחוק היה נהוג לחגוג את מסיבת החינה התימנית במשך שבוע שלם, ערב-ערב לפני החתונה, עם תלבושות ותכשיטים מיוחדים כמיטב המסורת.

בתימן היה נהוג שהגברים חוגגים לחתן והנשים חוגגות לכלה. חגיגות הטקס היו בהפרדה מוחלטת בין הגברים לנשים. לכל עיר בתימן היה סגנון לבוש שונה, צבעי תלבושות שונים ותכשיטים שונים ומיוחדים לטקסי החינה, אך עם השנים המנהגים השתנו. הורי הכלה אחראים על הארגון ועל תשלום האירוע. כיום חוגגים את טקס החינה התימנית ערב אחד בלבד כמה ימים לפני החתונה ללא הפרדה כמו בשאר העדות, עם כמות מצומצמת יותר של אורחים בהם רק המשפחות של בני הזוג וכמה חברים קרובים.

איך חוגגים טקס חינה תימנית?

במהלך אירוע החינה הזוג יחליף כמה פעמים תלבושות מסורתיות, בתחילת הערב ילבשו בתלבושות הגבוהות (תשבוק), בהמשך הערב יחליפו לתלבושות הנמוכות (קרקוש) ולקראת סוף האירוע יחליפו לתלבושת כפרית ששמה חיידני. 

בתחילת הטקס החתן והכלה נכנסים לעבר האולם בליווי משפחה וחברים עם מוזיקה תימנית מסורתית מקפיצה ברקע, כשכולם רוקדים ולבושים לפי המסורת בצנעה. הזוג נכנס בליווי תיפופים על תוף פח ונשים המניחות על ראשן קערות צבעונית עם ביצים, זרעי חיטה ונרות דולקים. 

התלבושות של כלת טקס החינה עשירה ומיוחדת מאוד, בעלת תכשיטים רבים וצבעים מיוחדים ובולטים. התלבושת התימנית צנועות ושמרנית מאוד וניתן לראות רק את פניה, ידיה ורגליה של כלת השמחה.

לאחר שכולם רוקדים ועושים שמח לזוג המאושר עוברים לטקס החינה עצמו, אותו אחראית לנהל אישה נשואה הנקראת שמשית. היא מורחת על כפות ידיהם של הזוג את עיסת צמח החינה ומברכת אותם. לאחר מכן האורחים גם כן מורחים על ידיהם את החינה ואז ממשיכים לרקוד ברחבת הריקודים ולשמח את הזוג המאושר.

רוצים לחגוג גם בהפקת טקס חינה תימנית אותנטית? צרו קשר עוד היום עם ללה סוזנה.

שאלות ותשובות חינה תימנית

בוודאי. יש לנו את כל התלבושות המסורתיות של כלל העדות, ביניהן התלבושות הססגוניות של העדה התימנית, כמו התשבוק, הקרקוש והחיידני המפורסמים.

כן. אם אתם בוחרים להדגיש את העדתיות ואת המסורת בחינה, יש אצלנו שלל דרכים לעשות זאת בעזרת התלבושות המקוריות, האוכל הייחודי, טקס מריחת החינה עצמה והמוסיקה של העדה.

בוודאי. יש לנו תפאורה מיוחדת לכל העדות וכמובן לעדה עם מסורת עשירה כמו העדה התימנית.

5/5 - (15 votes)
אהבתם את הפוסט? שתפו אותו עם חברים!
Facebook
Twitter
WhatsApp
רוצים אירוע חינה בלתי נשכח?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים
שמרו על קשר!
לחץ לשיחה עם נציג
ברוכים הבאים לווצאפ. מוזמנים לרשום לנו ונשמח לעזור לכם 24/7.
חייג עכשיו